Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
Jak wybrać legowisko dla psa? Sprawdź!

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Jak wybrać legowisko dla psa? Sprawdź!

 

Dobranie odpowiedniego legowiska dla psa jest niezwykle istotne dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Odpowiednio dobrany materac, poduszka lub legowisko zapewniające wygodę, bezpieczeństwo i komfort będą miały pozytywny wpływ na jakość życia czworonoga. Jednak wiele osób nie wie, na jakie legowisko się zdecydować – zwłaszcza że ogromny wybór na rynku nie ułatwia tego zadania. Chcesz wiedzieć, jak wybrać legowisko dla psa? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł!

 

Jak wybrać rozmiar legowiska dla psa?

 

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem do rozważenia jest rozmiar legowiska dla psa . Musi ono być odpowiednie dla wielkości i rasy pupila. Upewnij się, że legowisko jest wystarczająco duże, aby Twój pies mógł się wygodnie rozciągnąć i przewrócić. Pamiętaj, że legowisko powinno być również odpowiednio przystosowane do rozwoju psa, zwłaszcza jeśli jest jeszcze szczenięciem. Na legowisku psiak powinien zmieścić się cały i jednocześnie mieć swobodę ruchu. Aby dobrać odpowiedni rozmiar powinno się zmierzyć swojego pupila od czubka głowy aż po nasadę ogona i do otrzymanego wyniku dodać około 30 centymetrów. Raczej nie powinno się kupować dla szczeniaków legowisk już o docelowych rozmiarach.

 

Kolejna istotna kwestia: wybierając legowisko dla swojego pupila, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonane. Materiał powinien być trwały, łatwy do czyszczenia i odporny na zniszczenia. Niektóre psy lubią gryźć lub drapać swoje legowiska, więc warto wybrać model wykonany z mocnego materiału, który wytrzyma codzienne użytkowanie. Po pierwsze: nie będziesz musiał wtedy kupować nowego legowiska co parę miesięcy. Po drugie: Psiak nie będzie musiał spać w poszarpanym i przez to niewygodnym legowisku.

 

Legowisko dla psa musi być przede wszystkim wygodne!

 

Legowisko powinno zapewniać odpowiednie wsparcie dla ciała psa. Warto zwrócić uwagę na legowiska z ergonomicznym kształtem lub specjalnym wypełnieniem, które zapewniają odpowiednią podpórkę dla kręgosłupa i stawów psa. Wielu psom również podoba się legowisko z poduszką, na której mogą wygodnie oprzeć swoją głowę. Zwróć również, uwagę na to, że podwyższone ścianki posłania pozwalają na wygodne oparcie szyi i głowy, gwarantując poczucie bezpieczeństwa i schronienia zawsze, gdy Twój psiak będzie tego potrzebować.

 

Legowisko psa powinno być łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierz model, który można łatwo zmyć lub wyprać w pralce. Niektóre legowiska mają również wyjmowane pokrowce, które ułatwiają czyszczenie. Warto także rozważyć wodoodporną kanapę dla psa. Tego typu akcesoria są bardzo wdzięczne do czyszczenia, więc na pewno nie będziesz mieć problemu z utrzymaniem ich czystości! Pamiętaj także, że legowisko dla psa możesz, a nawet powinieneś zabierać ze sobą na wspólne wyjazdy, np. na wakacje, czy długie podróże samochodem. Dlaczego? Ponieważ psiaki są przywiązane do swojego legowiska. Jego zapach i przestrzeń uspokajają zwierzaka. Można zażartować, że legowisko dla psa pełni podobną funkcję, co pokój nastolatka. Pozwala się wyciszyć, uspokoić i mieć poczucie, że jest się u siebie!

 

Podsumowując: wybór odpowiedniego legowiska dla psa to ważna decyzja, która wpłynie na jego codzienny komfort i dobrostan. Przy wyborze legowiska zwróć uwagę na rozmiar, wytrzymałość, wygodę, klimat i łatwość czyszczenia. Pamiętaj, że legowisko powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego psa i zapewnić mu miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie i wygodnie przez wiele lat. Dzięki temu czworonóg z pewnością będzie Ci wdzięczny!