Maty samochodowe dla psa

Podróżując samochodem ze swoim ukochanym psem, warto zadbać nie tylko o bezpieczeństwo pupila, ale również o czystość i ochronę wnętrza pojazdu. Wiesz, że można połączyć jedno z drugim? To bardzo proste – maty samochodowe dla psa właśnie dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Zwłaszcza propozycje ze sklepu Lalazoo. Dlaczego? Ponieważ stawiamy wyłącznie na najlepsze propozycje. W naszej ofercie możesz liczyć na maty wykonane z wysokiej jakości, bardzo wytrzymałego materiału, który jednocześnie jest wygodny dla samego zwierzaka. Do tego uniwersalny sposób mocowania sprawia, że maty pasują do każdego modelu auta. Jak je zamontować? To proste – mata samochodowa dla psa montowana jest do zagłówków przednich foteli, jaki i tylnej kanapy auta, tworząc bezpieczną przestrzeń dla zwierzaka. Umieszczone po obu stronach zamki ułatwią jego wysiadanie i wsiadanie. To naprawdę tak wygodne!

 

Maty samochodowe dla psa ze sklepu Lalazoo

 

Psy, szczególnie te aktywne i pełne energii, często wnoszą brud, piasek, błoto czy sierść do samochodu. Maty samochodowe stanowią doskonałą ochronę dla tapicerki, podłogi i bagażnika przed zabrudzeniami. Dzięki temu nie musimy martwić się o uszkodzenia czy trudne do usunięcia plamy na siedzeniach. Maty samochodowe dla psa są zwykle wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia, odporne na wilgoć i zabrudzenia. Wystarczy je wyjąć z samochodu i przetrzeć wilgotną szmatką lub umyć wodą z mydłem. To znacznie ułatwia utrzymanie czystości w samochodzie i oszczędza czas potrzebny na odkurzanie i pranie tapicerki! Sam przyznaj, ile razy traciłeś czas na żmudne czyszczenie foteli – a w przypadku maty wystarczy umyć ją pod bieżącą wodą i tyle!

 

Maty samochodowe dla psów ułatwiają podróż

 

Maty samochodowe dla psa zapewniają stabilność i zapobiegają ślizganiu się zwierzęcia podczas jazdy. Dzięki antypoślizgowemu spodowi maty, pies utrzymuje pewną pozycję i nie przemieszcza się po samochodzie, minimalizując tym samym ryzyko rozproszenia uwagi kierowcy. Wiele osób niestety nieroztropnie przewozi psy bez żadnego zabezpieczania. Pamiętaj, że nawet najspokojniejszy pies może w trakcie jazdy na tylnym siedzeniu nagle wstać i spróbować wskoczyć do przodu – choćby wtedy, gdy się wystraszy nagłego klaksonu. A to zdecydowanie niebezpieczne i może rozproszyć kierowcę na tyle, że dojdzie do wypadku!

 

Jaką jeszcze zaletę mają maty samochodowe dla psów? Cóż, są miękkie i wygodne dla psa, zapewniając mu komfort podczas podróży. Psy mogą na nich swobodnie leżeć, czy siedzieć bez odczuwania dyskomfortu. Maty samochodowe są także często izolowane termicznie, co oznacza, że pies nie będzie podatny na zbyt duże zmiany temperatury podłogi samochodu. Możesz na wierzyć, że tę zmianę Twój psiak zdecydowanie odczuje na plus. Potwierdzają to liczne opinie osób, które zdecydowały się na kupienie maty samochodowej dla psa. To nie jest drogi wydatek, montaż jest banalnie prosty i trwa dosłownie minutę. Jednocześnie gwarantujesz psu mniejszy stres w trakcie jazdy, a także zapewniasz sobie i jemu bezpieczeństwo. Do tego utrzymujesz tapicerkę auta w czystości!

 

Jakie jeszcze zalety mają maty samochodowe dla psów?

 

Bezpieczeństwo podczas hamowania? Maty samochodowe dla psa zabezpieczają czworonoga także podczas nagłych hamowań. Dzięki antypoślizgowemu spodowi maty, pies nie będzie się ślizgał ani przemieszczał po samochodzie, co może prowadzić do niekontrolowanych ruchów i ryzyka urazu zarówno dla psa, jak i innych pasażerów. To właśnie hamowanie jest najniebezpieczniejszym momentem dla każdego pupila. Warto także podkreślić, że maty samochodowe dla psa są lekkie i łatwe do przenoszenia. Mogą być szybko i łatwo zdejmowane i wkładane do samochodu, co ułatwia ich użytkowanie.

 

Dodatkowo niektóre maty posiadają paski lub rączki ułatwiające ich przenoszenie. Nie wchłaniają także wody i zapachu – gdy się zabrudzą, wystarczy spłukać je wodą. Dzięki matom samochodowym podróż z naszym psem będzie bardziej komfortowa i przyjemna, a nasz samochód pozostanie czysty i zabezpieczony przed uszkodzeniami. Pamiętajmy, że troska o naszego czworonożnego przyjaciela nie kończy się na bezpiecznym przewożeniu, ale obejmuje także utrzymanie czystości i ochronę naszego pojazdu

Aktywne filtry