Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
  Klatka kennelowa dla psa. Pomaga, czy szkodzi?

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

 

Klatka kennelowa dla psa. Pomaga, czy szkodzi?

 

Zwykle kojarzymy klatki dla zwierząt z czymś złym – i bardzo słusznie. Jednak klatka kennelowa to inna para kaloszy! To nic innego, jak domowa buda dla psa, w której czworonóg może spać, leżeć i wypoczywać, a gdy jest to potrzebne, może zostać również w niej zamknięty. Oczywiście dla własnego dobra i komfortu. I o tym opowiemy w naszym najnowszym artykule. Udanej lektury!

 

Klatka kennelowa dla psa pomaga, czy szkodzi?

 

Zacznijmy od najważniejszego: klatki kennelowe dla psów  to rozwiązanie rekomendowane przez psich behawiorystów. Jak wprowadzić klatkę kennelową? Przede wszystkim zacznijmy od zalet tego rozwiązania. Możesz je wykorzystać do:

 

  • bezpiecznego przewożenia psa,
  • zamknięcia szczeniaka, gdy ma zostać w domu (żeby nie zrobił sobie krzywdy podczas Twojej nieobecności),
  • noclegu w obcym miejscu (np. gdy jedziesz z psem na wakacje),
  • wyciszenia psa (np. nadpobudliwego szczeniaka, czy psa pracującego),
  • ograniczenia ruchu czworonogowi (dla jego dobra, gdy np. jest chory),
  • przepracowania problemów behawioralnych (np. lęku separacyjnego).

 

Musimy w tym miejscu jednak podkreślić, że wprowadzenie klatki kennelowej warto przeprowadzić razem z behawiorystą. Zwłaszcza jeśli ta ma pomóc w przepracowaniu problemów behawioralnych, jak lęk separacyjny, czy niszczenie mieszkania. Czasem nawet pomimo najszczerszych chęci możemy zrobić psu krzywdę, jeśli nieumiejętnie wprowadzimy taką klatkę do życia pupila.

 

Wprowadzenie psa do klatki kennelowej

 

Czy każdy pies powinien mieć klatkę kennelową? Oczywiście nie, jednak samo rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet. Wprowadzenie do klatki kennelowej w sposób właściwy (skonsultowany z behawiorystą) jest absolutnie bezpieczne i nie zagrozi Twojemu pupilowi. Wielu opiekunów boi się, że psiak będzie się bał, czy czuł samotny. Wręcz przeciwnie – jeśli sam proces wprowadzana klatki odbędzie się prawidłowo, to pies będzie utożsamiał to miejsce z poczuciem bezpieczeństw i własnym kątem. Można zażartować, że ten gadżet pełni dla psa taką rolę, jak własny pokój dla nastolatka! :)

 

Pamiętaj: zamykanie w klatce kennelowej nie powinno być karą dla psa.

To miejsce musi się kojarzyć pozytywnie, z czymś bezpiecznym. Z miejscem, w którym czworonóg będzie mógł odpocząć nie tylko fizycznie, ale też psychicznie, np. gdy poczuje się przebodźcowany. Jak dobrać klatkę kennelową? Przede wszystkim ze względu na jakość wykonania i rozmiar:

 

Klatka musi być na tyle trwała, żeby pies nie mógł jej uszkodzić (np. nadgorliwy szczeniak). Ciekawą opcją są klatki kennelowe drewniane, które nie tylko są odporne, ale również estetycznie wykonane, dzięki czemu całość ładnie wkomponowuje się we wnętrze.

Rozmiar musi być dostosowany do wielkości psa. Ten musi w środku czuć się bezpiecznie. Musi mieć możliwość wstania, obrócenia się i zrobienia kilku kroków.

 

Pamiętaj, żeby wybrać klatkę kennelową z zaufanego sklepu, który daje Ci gwarancję jakości i bezpiecznego wykonana. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze zwracaj się do profesjonalnego psiego behawiorysty.