KLATKA KENNELOWA – JAK WYGLĄDA OCZAMI PSA?

KLATKA KENNELOWA – JAK WYGLĄDA OCZAMI PSA?

 (4)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Klatka kennelowa – jak wygląda oczami psa?

Klatka kennelowa dla psa od lat jest tematem kontrowersyjnym. Wiele osób postrzega ją jako więzienie dla czworonoga. Czy słusznie? Jak czuje się pies w klatce kennelowej i kiedy zakup domowej budy to dobry pomysł? Jakie są zalety klatki kennelowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym najnowszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Klatka kennelowa dla psa. Czy sprawdzi się u każdego pupila?

Klatka kennelowa doskonale sprawdza się przy wszystkich rasach psów. To gadżet, który niesie ze sobą mnóstwo korzyści, jeżeli opiekun potrafi w pełni wykorzystać jego możliwości. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że klatka kennelowa to domowa buda dla czworonoga, a nie więzienie. To, w jaki sposób będzie postrzegać ją czworonóg, zależy wyłącznie od naszego podejścia. Jeżeli sprawimy, że pupil będzie czuł się w niej dobrze i komfortowo (jak w tradycyjnym kojcu lub legowisku), nic nie stoi na przeszkodzie, aby klatka stała się jego ulubionym miejscem w domu.

Co bardzo ważne, psiak powinien przejść długotrwały trening klatkowy, zanim zaczniesz go zostawiać w klatce samego. Tylko w ten sposób przyzwyczaisz czworonoga do nowego miejsca. Klatka kennelowa dla psa nie powinna być również (zwłaszcza na początku!) miejscem do odbywania kary. Jeżeli chcesz, aby psiak korzystał z niej chętnie, postaw wyłącznie na pozytywne doznania płynące z przebywania w klatce.

Pies w klatce kennelowej. Zadbaj o jego samopoczucie

Aby pies czuł się w klatce kennelowej w pełni bezpiecznie, warto postawić na długotrwały trening klatkowy. Powolne przyzwyczajanie czworonoga do nowego miejsca sprawi, że ten poczuje się w klatce pewnie i swobodnie. Co bardzo ważne, klatka kennelowa dla psa powinna znajdować się w cichym i ustronnym miejscu w domu. Dzięki temu maluch będzie mógł w niej wypocząć oraz czuć się bezpiecznie.

Dopiero po przyzwyczajeniu psiaka do nowego miejsca, możesz zacząć korzystać z pełni możliwości, jakie daje klatka kennelowa dla psa. To doskonały sposób na zapewnienie czworonogowi komfortu podczas podróży i transportu oraz pozostawania w nowym, nieznanym wcześniej miejscu. To także dobre rozwiązanie na tymczasowe miejsce izolacji pupila (np. podczas wizyty gości). Jeżeli Twój psiak nie przepada za obcymi lub zbyt mocno się ekscytuje, warto postawić właśnie na takie rozwiązanie.

Zalety klatki kennelowej – poznaj pełnię jej możliwości

No właśnie, jakie są zalety klatki kennelowej? To przede wszystkim doskonałe miejsce do wypoczynku dla czworonoga. W końcu psiak może pokochać klatkę kennelową podobnie jak kojec, czy legowisko. Możesz więc z łatwością stworzyć dla swojego pupila strefę komfortu i bezpieczeństwa, którą będziesz mógł zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Dzięki temu psiak lżej zniesie podróż oraz pobyt w nowym miejscu.

Klatka kennelowa dla psa doskonale sprawdza się również, jeżeli w domu pojawiły się szczeniaki. Jeżeli musisz wychodzić rano do pracy, otrzymujesz gwarancję, że wszystkie maluchy są w pełni bezpieczne. To także dobre miejsce dla psiaka, który jest w okresie przymusowego wypoczynku, np. po chorobie i operacji lub przed ważnymi zawodami.

A co Ty uważasz o klatce kennelowej? Daj nam koniecznie znać!

 (4)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha