KIEDY NAJLEPIEJ PODAWAĆ PSU PRZYSMAKI? PODSUWAMY KILKA POMYSŁÓW

KIEDY NAJLEPIEJ PODAWAĆ PSU PRZYSMAKI? PODSUWAMY KILKA POMYSŁÓW

 (12)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Kiedy najlepiej podawać psu przysmaki?

Podsuwamy kilka pomysłów

Czworonogi, podobnie jak ludzie, miewają swoje kaprysy i gorsze dni. Nie ma w tym nic dziwnego. Są jednak sposoby, które pomogą Ci poprawić humor psiaka i dodatkowo wzbogacić jego dietę o dodatkowe minerały. Mowa tu oczywiście o wszelkiego rodzaju przekąskach. Smakołyki dla psa to świetna forma deseru dla czworonoga, ale również nagroda za dobrze wykonane zadanie. Kiedy najlepiej podawać psu przekąski? Zapraszamy do artykułu!

Smakołyki dla psa do tresury – nagroda za dobrze wykonane zadanie

Jedną z najlepszych okazji do podawania psiakowi smakołyków jest oczywiście tresura. Nauka nowych komend czy sztuczek jest nie tylko przydatna podczas codziennego funkcjonowania (wygodne chodzenie przy nodze podczas spacerów, czy zostawanie w kojcu podczas otwierania drzwi gościom). To także świetna okazja do pogłębienia więzi właściciela z czworonogiem, która pozwoli Wam na lepszą komunikację w przyszłości. Ma to szczególne znaczenie w okresie szczenięcym, kiedy maluchy muszą nauczyć się rutyn dotyczących spacerów oraz właściwych zachowań. Smakołyki dla psa do tresury są tutaj strzałem w dziesiątkę!

Wszyscy znamy powiedzenie „starego psa nowych sztuczek nie nauczysz”. Jest to oczywiście mit! Psiaki, zwłaszcza te wiekowe, mogą mieć opory przed nauką nowych komend, jeżeli nie dostają nic w zamian. Smakołyki dla psa do tresury mogą być tutaj świetnym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, aby wybierać niewielkie przekąski, z którymi czworonóg upora się szybko i sprawnie. Drobne kąski pozwolą na szybki powrót do treningu.

Nagrody dla psa po nieprzyjemnych czynnościach

Czy Twój psiak również nie przepada za kąpielą? To świetna okazja do dawania smakołyków. Czworonogi lżej znoszą nieprzyjemne czynności, jak mycie, czy czesanie, kiedy wiedzą, że za bycie grzecznym otrzymają od właściciela smakołyki. Nagrody dla psa pozwalają na łatwiejsze uporanie się z wyczesywaniem, kąpielą, czy wizytą u weterynarza. Jeżeli Twój czworonóg nie potrafi zachować spokoju podczas tego typu niekomfortowych czynności, warto przekupić go właśnie smacznym kąskiem.

Nagrody dla psa to świetne rozwiązanie również po stresujących czynnościach jak np. wyjmowaniu kleszcza. Jeżeli decydujesz się na samodzielne usuwanie szkodnika, możesz pokazać psiakowi smakołyk, który będzie na niego czekać aż do skończenia nieprzyjemnego zabiegu. Dzięki temu zyskasz pewność, że czworonóg nie będzie się wiercić podczas usuwania, a sam proces przebiegnie bezproblemowo i szybko. Nagrody dla psa są w takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem!

Smakołyki dla psa sprawdzą się podczas zabaw

Żaden psiak nie lubi się nudzić. Dlatego podczas długich, deszczowych dni spędzonych w domu warto postawić na wspólną zabawę, w której nagrodą będą właśnie smakołyki dla psa. Zabawy w chowanego, ence-pence, czy te z użyciem maty węchowej są świetną okazją do tego, aby uzupełnić dietę psiaka w niezbędne mięso i tłuszcze.

Decydując się na zabawy węchowe, wybierz smakołyki dla psa o intensywnym zapachu. Sprawdzą się tutaj np. nogi wieprzowe, które na długo po znalezieniu nagrody, zajmą Twojego psiaka.

A Ty? Przy jakich okazjach lubisz dawać smakołyki dla psa swojemu pupilowi? Koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami!

 (12)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha