JAK ZACHĘCIĆ PSA "MARUDĘ" DO WSPÓLNEJ ZABAWY? JUŻ PODPOWIADAMY!

JAK ZACHĘCIĆ PSA "MARUDĘ" DO WSPÓLNEJ ZABAWY? JUŻ PODPOWIADAMY!

 (8)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Jak zachęcić psa "marudę" do wspólnej zabawy? Już podpowiadamy!

Twój psiak nie przepada za zabawkami? Tradycyjne piłeczki i gryzaki często nie interesują naszych podopiecznych, ponieważ nie oferują maluchom żadnych dodatkowych wrażeń, czy nagród. Wtedy warto poszukać rozwiązań, które będą dla nich bardziej atrakcyjne i zajmą psiaka np. podczas Twojej nieobecności w domu. Chcesz wiedzieć, jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy? Zapraszamy do lektury!

Zabawki dla psa, które zajmują malucha na dłużej

Każdy psiak powinien mieć w ciągu dnia zapewniony odpowiedni poziom aktywności. Mowa tu oczywiście nie tylko o długich spacerach, ale także różnego rodzaju zabawach. Maluchy, które się nudzą, często mają rozregulowany sen i buszują w nocy, przeszkadzając swoim właścicielom. Warto więc zadbać o to, aby maluchy zużywały w ciągu dnia zapasy energii w przyjemny i atrakcyjny dla nich sposób.

Świetnie sprawdzają się tutaj wszelkiego rodzaju zabawki dla psa, w których umieszczane są smakołyki. Mogą to być np. maty węchowe, gdzie pomiędzy różnymi warstwami właściciel chowa psie łakocie. Tego typu propozycje doskonale sprawdzają się podczas nieobecności właściciela – ten może mieć pewność, że psiak nie będzie się w domu nudził (i spędzi czas na grzecznej zabawie, a nie obgryzaniu mebli!).

Zabawki dla psa interaktywne – pobudzają zmysły i myślenie

O zachowanie odpowiedniej kondycji umysłowej u psa należy regularnie dbać, podobnie jak w przypadku ludzi. Mogą Ci w tym pomóc wszelkiego rodzaju zabawki dla psa interaktywne, które skłaniają malucha do główkowania. Te możesz wykonać samodzielnie w domu, np. z użyciem psich zabawek. Możesz również zawinąć smakołyk w papier i obserwować, jak maluch dobiera się do zapieczętowanej nagrody.

Podobnie działają zabawy węchowe, które szczególnie dobrze wpływają na wyostrzenie zmysłów, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania układu poznawczego pupila. Jeżeli zabawki dla psa interaktywne łatwo ulegają zniszczeniu lub nie masz czasu za każdym razem pilnować psiaka podczas zabawy, postaw na zabawy pobudzające węch. Tu świetnie sprawdza się chowanie smakołyków w różnych zakamarkach domu, „ence-pence, w której ręce”, czy zabawa z użyciem trzech kubeczków.

Zabawki dla psa szczeniaka. Na co zwrócić uwagę?

Szczeniaki jako potencjalne zabawki postrzegają wszystko, co je otacza, dlatego często ostrzą pazurki i zęby na cennych dla właścicieli przedmiotach, np. poduszkach, czy butach. Pamiętaj, że młody psiak, który się nudzi, może wyrządzić sporo szkód w domu! Warto więc zająć go dedykowanymi gadżetami, które pomogą uchronić Twój dom przed potencjalnymi zniszczeniami.

Jakie zabawki dla psa szczeniaka są szczególnie interesujące dla młodych czworonogów? Przede wszystkim takie, które łatwo przejmują ich zapach i zwiększają tym samym poczucie bezpieczeństwa. Świetnie w tej roli sprawdzają się różnego rodzaju niewielkie pluszaki, z którymi psiak może spać lub tarmosić w ciągu dnia. Ich uwagę szczególnie absorbują również zabawki dla psa szczeniaka wydające dźwięki oraz gadżety interaktywne.

A Ty, na którą propozycję się zdecydowałeś, aby zająć swojego pupila na dłużej? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

 (8)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha