ZABAWY WĘCHOWE DLA PSA. JAK BAWIĆ SIĘ Z PSEM, ABY PUPIL SIĘ ROZWIJAŁ?

ZABAWY WĘCHOWE DLA PSA. JAK BAWIĆ SIĘ Z PSEM, ABY PUPIL SIĘ ROZWIJAŁ?

 (10)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Zabawy węchowe dla psa.

Jak bawić się z psem, aby pupil się rozwijał?

Nikogo nie zaskoczymy faktem, że dobrze rozwinięty zmysł węchu jest jednym z głównych atrybutów naszych czworonożnych przyjaciół. Mało kto jednak wie, że każdy opiekun psa powinien aktywnie rozwijać węch swojego podopiecznego. To niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu psy łatwo identyfikują przedmioty i ludzi oraz orientują się w otoczeniu. Chcesz zadbać o węch swojego pupila? Zrób to poprzez zabawy węchowe dla psa!

Zabawy węchowe dla psa – postaw na rozwój czworonoga

Najprostszą zabawą, która nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów, czy zabawek jest „zgaduj zgadula”. Wystarczy, że podsuniesz psiakowi ręce (w jednej schowasz ulubiony przysmak malucha), aby ten zgadł, w której z nich ukryłeś nagrodę. Takie ćwiczenie jest nie tylko łatwe do nauki i przyjemne dla psiaka, ale pobudza również zmysł węchu, co jest głównym celem zabawy. Pamiętaj, że grę możesz rozbudować, np. poprzez chowanie przysmaków pod kubeczkami, gdzie pupil ma więcej opcji do wyboru. Takie zabawy węchowe dla psa są świetną rozrywką, również dla właściciela.

Jak aktywnie bawić się z psem?

Aportowanie jest jedną z ulubionych (i najłatwiejszych do nauczenia) zabaw dla naszych czworonożnych przyjaciół. To także świetna okazja do ćwiczeń węchowych. Jak bawić się z psem, aby zadbać o jego węch? Pokaż pupilowi jego ulubioną zabawkę (np. piłkę) i skup na niej uwagę psiaka. Następnie wykonaj rzut, aby maluch widział, w którą stronę poleciał przedmiot. Dopiero po kilku sekundach wydaj komendę „szukaj”. Dzięki temu Twój pupil będzie polegał w głównej mierze na zmyśle węchu, ponieważ dokładne położenie piłki pozostanie dla niego niewidoczne. Zabawę możesz urozmaicić poprzez rzucanie smakołyka zamkniętego w przedmiocie, np. włożonego do papierowej rolki po papierze. Taka gra stanie się dla psiaka dodatkową atrakcją, ponieważ będzie musiał samodzielnie dostać się do schowanych przysmaków.

Zabawki węchowe dla psa pozwalają na samodzielną zabawę

Jeżeli chcesz, aby Twój pupil nauczył się bawić samodzielnie, wykorzystaj do tego zabawki węchowe. Przybierają one różne formy, np. mat węchowych (gdzie w pojedynczych fałdach materiału możesz schować smakołyki) lub piłek z pojemniczkiem. Takie akcesoria pozwalają na wydłużenie zabawy z psem lub zorganizowanie mu atrakcji podczas Twojej nieobecności.

A jakie zabawy węchowe dla psa Twój pupil lubi najbardziej? Koniecznie podziel się z nami w komentarzu!

 (10)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha