DLACZEGO PIES JE TRAWĘ?

DLACZEGO PIES JE TRAWĘ?

 (3)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

DLACZEGO MÓJ PIES JE TRAWĘ?

CZY TO ABY NORMALNE I NIC MU NIE GROZI?

Zauważyłeś, że Twój pisak podczas spacerów coraz częściej „podgryza” trawę? Spokojnie, wbrew pozorom to całkiem naturalne. I jest co najmniej kilka sposobów i powodów, na wyjaśnienie pytania - dlaczego psiak zajada się „zieleniną”?

ALE UWAGA, UWAGA... JUŻ NA POCZĄTKU WARTO WYJAŚNIĆ, ŻE TO ABSOLUTNIE NIE JEST DLA NIEGO SZKODLIWE!

Zatem dlaczego?:

Instynkt bierze górę i....

Chce wywołać wymioty. Szybko połykane źdźbła trawy podrażniają przełyk czworonoga, w efekcie czego pojawiają się wymioty. Jeżeli po zwróceniu treści żołądkowej psiak zachowuje się normalnie – jest ok. Jeżeli jednak proceder ten się powtarza, niezbędna jest wizyta u weterynarza.

Lubi jeść trawę...

Tak, tak – to wydaje się dziwne. Pies może jeść trawę dla zabicia czasu, z ciekawości bądź dlatego, że lubi jej smak. To tak jak z sałatką z rukoli w naszym przypadku…

Boryka się z niedoborem mikroskładników...

Pies – tak jak każde żywe stworzenie – potrzebuje dostarczyć organizmowi niezbędnych mikro- i makroskładników. Zdarza się, że nieodpowiednio karmiony czworonóg sam próbuje wzbogacić swoją dietę o pewne elementy…Zatem może to stanowić sygnał alarmowy dla właściciela, że należy coś zmienić w kwestii jego żywienia i wzbogacić dietę o potrzebne składniki.

Bo tak...

W większość przypadków psiak zajada się trawą, bo ma taki kaprys. Prawdopodobnie sam nie wie, dlaczego. Może to kwestia koloru…A może sposób na zwrócenie uwagi? Zwykle bowiem reagujemy na takie zachowania – może być to zatem także sygnał, że ostatnio poświęcamy mu za mało uwagi....

Jeżeli chociaż odrobinę znasz swojego psiaka, na pewno zauważysz, czy jedzenie trawy w jego przypadku jest sygnałem alarmowym i oznaką czegoś niedobrego, chwilową potrzebą...czy zwykłą zachcianką.

Zatem zabieraj ulubioną smycz i idźcie na spacer eksplorować łąki i trawniki! ;)

 (3)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha