JAK ZADBAĆ O CZWORONOGA W UPAŁY? CZYLI 10 ZASAD JAK DBAĆ O PSA LATEM?

JAK ZADBAĆ O CZWORONOGA W UPAŁY? CZYLI 10 ZASAD JAK DBAĆ O PSA LATEM?

 (3)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Jak zadbać o czworonoga latem?

CZYLI 10 ZASAD JAK DBAĆ O PSA LATEM?

Lato to dla większości z nas najbardziej wyczekiwana pora roku. Perspektywa nawet krótkiego urlopu sprawia, że z ochotą bierzemy się do pracy nad własnym ciałem. Krem z filtrem, równoległa opalenizna, odpowiednie nawodnienie, jogging w godzinach porannych – o czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim o swoim małym, czworonożnym przyjacielu. Sama miska z wodą w 30-stopniowy upał to zdecydowanie za mało.

1/ Latem wodę dla psa należy wymieniać kilka razy dziennie – tak by była zawsze świeża i chłodna.

2/ Nie zapominajmy także o zabraniu wody dla naszego pupila na dłuższe wypady i spacery.

3/ Aby zapewnić odpowiednią wentylację skóry pupila należy regularnie szczotkować jego sierść. Pamiętajmy, że stanowi ona doskonały izolator, który zapewnia ciepło w czasie chłodu ale także chroni przed przegrzaniem w czasie upałów. Musi jednak być zadbana i w dobrej kondycji, aby dobrze pełniła swoją funkcję.

4/ Kąpanie pupila latem jest jak najbardziej wskazane, jednakże moczenie psa zimną wodą może przysporzyć mu problemów zdrowotnych. Aby uniknąć przeziębienia i kłopotów reumatycznych należy używać wody letniej.

5/ Psy z długim i gęstym włosiem wymagają dokładniejszej pielęgnacji – strzyżenia oraz trymowania. Nie zaleca się jednak golenia psa do gołej sierści, gdyż zaburzymy wówczas naturalną izolację.

6/ Zostawienie psa w samochodzie – nawet na kilka minut – może skończyć się największą tragedią. Unikajmy także zamykania zwierzaków w zamkniętych i niewentylowanych pomieszczeniach.

7/ Czworonogi mieszkające na zewnątrz powinny mieć budę bądź kojec w zaciemnionym miejscu – tak by mogły schronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

8/ Jadąc pupilem na wakacje należy wyposażyć go w kaganiec. Ważne by nie był on ciasny (utrudnia oddychanie) i metalowy (nagrzewa się pod wpływem gorąca i parzy).

9/ Warto zakupić przyjacielowi specjalną matę chłodzącą jako dodatkowe legowisko. Wygodna, lekka i praktyczna sprawdzi się zarówno w domu, w czasie dłuższej wycieczki (na zewnątrz lub w samochodzie) bądź w przydomowym ogrodzie.

10/ Należy unikać dłuższych spacerów w porze największego nasłonecznienia – na większe eskapady wybierajmy wczesne poranki lub późne wieczory, kiedy temperatura jest wyraźnie niższa. Przy spacerach leśnymi traktami pamiętajmy o niebezpiecznych kleszczach, o których więcej TUTAJ.Ale nade wszystko należy cieszyć się latem i korzystać z długich dni ;)

 (3)    0

Comments are Closed for this post