MATA WĘCHOWA DLA PSA  JAK TO DZIAŁA? -KORZYŚCI I MOŻLIWOŚCI

MATA WĘCHOWA DLA PSA JAK TO DZIAŁA? -KORZYŚCI I MOŻLIWOŚCI

 (3)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Mata węchowa dla psa jak to działa? – korzyści i możliwości

O tym co to jest i do czego służy mata węchowa każdy posiadacz czworonoga na pewno już wie. Jednakże… Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu jakie korzyści niesie ze sobą jej posiadania. Wbrew pozorom, ten niewielkich rozmiarów dywanik daje nam ogromne możliwości. Skryte w materiałowych paseczkach smaczne kąski znacząco ułatwiają organizację czasu psa – sprzyjają nie tylko zdrowej, wartościowej zabawie, ale również pewnej interakcji z pupilem. Co więcej… W niektórych przypadkach mata ta stanowi doskonałą pomoc w rozwiązywaniu niektórych „psich problemów”. Jakie zalety kryje w sobie prezentowane rozwiązanie?

pożyteczna przyjemność

Po pierwsze: przyjemne z pożytecznymMata węchowa dla psa stanowi doskonałe połączenie zabawy z treningiem. Coraz to zmyślniejsze chowanie przysmaków sprawia, że nasz czworonóg musi nieźle się nagłówkować, by zdobyć pożądany kąsek. Samodzielne odszukiwanie pyszności skrytych w macie pobudza pierwotne instynkty zwierzęcia.

urozmaicanie posiłków

Aspekt ten łączy się bezpośrednio z drugą ważną dla nas (i naszego pupila) korzyścią: walce z grymasami przy posiłku. Wiele osób uskarża się na swoje psy-niejadki. W przypadku wielu czworonogów gotowe jedzenie najzwyczajniej w świecie nie jest pociągające. Podstawione pod pyszczek smakołyki – chociaż na wyciągniecie łapy – nie stanowią dla psa żadnego wyzwania. Zdobywanie kąsków z użyciem maty jest ciekawsze i dużo bardziej ekscytujące. Każdy smakołyk jest swojego rodzaju nagrodą, która od razu staje się znacznie pyszniejsza, aniżeli tradycyjna karma.

rozwijanie zmysłów

Nie sposób nie wspomnieć również o ćwiczeniach zmysłu węchu. Bądźmy szczerzy – większość psów domowych nie ma zbyt wielu okazji, aby „poniuchać” coś nowego. Mata węchowa umożliwia wprowadzenie w życie czworonoga nowych bodźców o różnym natężeniu. Rozwiązywanie coraz to trudniejszych łamigłówek, a tym samym zdobywanie zróżnicowanych, smacznych nagród sprzyja rozwojowi zmysłu węchu zwierzęcia, a dodatkowo jest niezwykle satysfakcjonujące. Pobudzenie intelektualne to jedna z wielu zalet maty węchowej dla psa.

stymulowanie samodzielności

Ten powszechnie dostępny produkt doskonale sprawdzi się przy nauce samodzielności. Zabawa z matą – jako jedna z niewielu czynności w ciągu dnia – odbywa się bez udziału człowieka. 

Mata węchowa dla psa to zarówno narzędzie jak i zabawka. Skupienie, koncentracja oraz precyzja – aktywne poszukiwanie smakołyków pochłania sporo energii. Po pewnym czasie ekscytacja związana z nowym przedmiotem w domu minie, zaś my jako opiekunowie zmuszeni będziemy do wymyślania coraz to nowszych, trudniejszych łamigłówek. Te niezwykle funkcjonalne rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju psów – nie tylko niejadków, ale również głodomorków ;)

 (3)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha