ŻÓŁTA WSTĄŻKA I YELLOW DOG PROJEKT – CZYLI O TYM DLACZEGO ŻÓŁTA KOKARDKA TO NIE NATCHNIONA SŁOŃCEM NOWA PSIA MODA?

ŻÓŁTA WSTĄŻKA I YELLOW DOG PROJEKT – CZYLI O TYM DLACZEGO ŻÓŁTA KOKARDKA TO NIE NATCHNIONA SŁOŃCEM NOWA PSIA MODA?

 (6)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Yellow dog project – czyli o tym dlaczego żółta wstążka to nie natchniona słońcem nowa psia moda?

"Żółty pies" to ogólnoświatowa kampania, która powstała w odpowiedzi na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. W Polsce to jednak ciągle słabo znana i rozpoznawalna symbolika.

Stąd podęliśmy wyzwanie aby zrobić wokół tego trochę hałasu i zwiększyć świadomość naszego społeczeństwa!

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Żółta wstążka lub kokardka nie stanowi bowiem ozdoby naszych milusińskich, ani najnowszych trendów psiego designu. Nie chodzi tu także o tajemny kod tylko dla wtajemniczonych właścicieli czworonogów. To informacja, a zarazem ostrzeżenie, że nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni. Zatem Yellow Dog Projekt ma pomóc w rozpoznawaniu psich potrzeb związanych z koniecznością ograniczenia bodźców zewnętrznych.

Za pomocą żółtej wstążki, chustki lub kokardki komunikujemy, iż nasz przyjaciel, z różnych względów, nie jest gotowy na kontakt i przywitanie. I nie jest to informacja zarezerwowana tylko dla tych najbardziej charakternych psiaków. Jest bowiem wiele sytuacji, w których taka forma sygnalizacji może być zbawienna, a buńczuczność naszego kudłatego przyjaciela, to tylko jedna z możliwości. Paradoksalnie największy problem mają właśnie właściciele słodkich i przyjaźnie wyglądających psiaków.

Żółta przestroga

W odpowiedzi na te potrzeby powstała żółta sygnalizacja, bez konieczności tłumaczenia szczegółów i powodów każdej napotkanej osobie:

  • Pies w trakcie szkolenia– kiedy nie chcemy aby pies był rozpraszany, gdyż to mocno zaburza proces jego edukacji i często niweczy wszelkie postępy

  • Pies jest chory, w trakcie leczenia lub rekonwalescencji – a wówczas poza rozprzestrzenianiem choroby, dodatkowy kontakt, np. z dziećmi może przysporzyć mu bólu lub cierpienia

  • Pies jest już stary – i zdecydowanie potrzebuje spokoju także przez wzgląd na niedomagania wynikające z wieku

  • Pies jest świeżo przywieziony ze schroniska lub po zmianie domu – często jeszcze obarczony traumatycznymi przeżyciami i zlękniony, co może powodować różne i bardzo nieprzewidywalne reakcje przy kontakcie z nieznajomymi.

  • Suczka ma cieczkę – i z wiadomych względów nie jesteśmy zainteresowani bliższymi kontaktami z innymi psami.

  • Pies jest agresywny wobec ludzi i zwierząt - a my jesteśmy świadomi jego charakteru i dla bezpieczeństwa psiaka a także napotkanych osób chcielibyśmy zakomunikować to z daleka.

yellowdogproject lalazoo

Pomóż nam szerzyć świadomość społeczeństwa!

Pamiętajmy, że każdy pies jest inny, ma swój charakter, nastrój i przyzwyczajenia. Mimo słodkiego i przyjaznego wyglądu jego reakcja na obcych może być bardzo zaskakująca. Projekt Yellow Dog ma zatem ogromne znaczenie w kwestii poprawy bezpieczeństwa –ograniczenia przykrych incydentów, a także szerzenia wiedzy na temat właściwych zachowań wobec zwierząt.

Zachęcamy zatem gorąco do wspólnej pracy nad rozwojem tego projektu, szerzenia informacji i do oznaczania żółtymi elementami garderoby naszego przyjaciela, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Wspólnymi siłami pracujmy nad rozwojem pięknej kultury wśród wszystkich miłośników czworonogów.

My wam w tym pomożemy ;)

Ambasadorzy przybywajcie! 

 (6)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha