ZABAWY Z PSEM W DOMU? PODSUWAMY KILKA POMYSŁÓW!

ZABAWY Z PSEM W DOMU? PODSUWAMY KILKA POMYSŁÓW!

 (10)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Zabawy z psem w domu?

Podsuwamy kilka pomysłów!

Kto uwielbia nudę? Z pewnością nie czworonogi! Dlatego podczas monotonnych dni, spędzonych w domu, powinieneś zagwarantować swojemu pupilowi wspólną zabawę, która pozwoli mu na spożytkowanie energii i utrzymanie dobrej kondycji ruchowej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli maluch ma tendencję do psocenia (np. podgryzania przedmiotów). Chcesz poznać nasze pomysły na zabawy z psem w domu? Zapraszamy do lektury!

Zabawa z psem w chowanego

Czy Twój pupil ma ulubioną zabawkę? Jeżeli tak, to ta propozycja na wspólną zabawę z psem powinna się doskonale sprawdzić w Twoim domu. Pokaż maluchowi jego ulubione akcesorium, aby wzbudzić zainteresowanie i wydaj komendę „zostań”. Następnie schowaj wybrany przedmiot i każ psiakowi go odnaleźć. To świetna zabawa, która nie tylko nauczy Twojego pupila posłuszeństwa, ale także rozwinie zmysł węchu. Jeżeli Twój dom ma dużą powierzchnię, sam również możesz schować się przed psiakiem. Pamiętaj jednak, aby po odnalezieniu koniecznie malucha nagrodzić. Taka zabawa z psem w domu może okazać się świetną rozrywką również dla Ciebie – a co dopiero dla dzieci!

Zabawki dla psa, które zajmą czas czworonoga

Każdy psiak powinien potrafić samodzielnie znaleźć sobie zajęcie. W tym celu mogą pomóc wszelkiego rodzaju zabawki dla psa, np. piłeczki, gryzaki, czy pluszaki – te zajmą malucha podczas Twojej nieobecności w domu. Możesz je także wykorzystać do wspólnej aktywności. Przeciąganie, czy zabawy w odbieranie sobie przedmiotów pozwalają na zachowanie odpowiedniej aktywności fizycznej u psa w ciągu dnia. Jak zainteresować pupila, aby chciał włączyć się do takiej gry? Uklęknij przed nim, trzymając wybraną zabawkę, a następnie energicznie klepnij nią kilka razy w podłogę, najlepiej w kilku różnych miejscach. To z pewnością zwróci uwagę Twojego pupila, zachęcając go do wspólnych harców!

Nauka nowych sztuczek, czyli... zabawy z psem na myślenie!

Ci, którzy powtarzają „starego psa nowych sztuczek nie nauczysz” są w błędzie. Nasze pupile, podobnie jak my, rozwijają się całe życie. Jeżeli więc szukasz pomysłu na zabawy z psem w domu, powinieneś wziąć pod uwagę naukę nowych gier, czy komend. Świetnie sprawdzi się tutaj slalom między nogami, czy zabawa w kółeczko. Reguła jest prosta: trzymaj ulubiony przysmak psiaka i każ podążać za ręką. Taka gra pozwoli Ci na zapewnienie odpowiedniego poziomu aktywności czworonoga w ciągu dnia.

A jakie Ty masz pomysły na zabawy dla psa w domu? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

 (10)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha