WIECZORNY SPACER Z PSEM. JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO CZWORONOGA?

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

WIECZORNY SPACER Z PSEM. JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO CZWORONOGA?

Wieczorny spacer z psem to doskonały sposób, abyśmy mogli się wyciszyć po całym dniu (zarówno my, jak i pies). Jednak aby tak się stało, należy zadbać o bezpieczeństwo pupila. Tutaj może przydać się kilka akcesoriów, które sprawią, że poczujesz się pewniej i to nawet jeśli będzie ciemno. Zapraszamy do naszego kolejnego artykułu, w którym przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad!

Zadbaj o widoczność psa na spacerze

Zimą, czy jesienią, gdy słońce zachodzi bardzo szybko, widoczność pupila na spacerze powinna być dla Ciebie priorytetem. Tutaj rozwiązań jest sporo:

  • lampki LED  – możesz je zamocować na szelkach, żeby widzieć swojego psiaka w ciemnościach (np. gdy jest spuszczony ze smyczy) oraz żeby inni go widzieli,

  • świecące obroże LED  – bardzo wygodne rozwiązanie, które spełnia 2 funkcje (obroży i oświetlenia)

  • klasyczne odblaski – możesz je przymocować do ubranka psa, jednak pamiętaj, żeby mocno się trzymały!

Lampki LED i świecąca obroża mają tę zaletę, że oferują kilka trybów świecenia. Może to być światło stałe lub migające. I nie chodzi tutaj nawet o spacer w całkowitych ciemnościach. W naszym klimacie jesienią wystarczy, żeby zaczęło zachodzić słońce, a już późnym popołudniem widoczność spada diametralnie – zwłaszcza w zalesionym parku. Taka lampka sprawi, że psiak będzie zdecydowanie lepiej widoczny z korzyścią dla jego bezpieczeństwa!

Nie ważne, gdzie wieczorem spacerujecie – dobra widoczność to podstawa. Czasem opiekunowie na spacerach pamiętają o tym, aby samemu przypiąć sobie odblask, jednak nie dbają o widoczność pupila. A przecież mogą mu zagrażać samochody. Nawet, jeśli wybieracie się na spacer do parku, to zagrożeniem mogą być z kolei rowery. Warto więc, aby inni uczestnicy ruchu, czy po prostu zwykli spacerowicze, widzieli czworonoga z oddali.

Zawsze miej psa pod kontrolą

Pamiętaj, żeby zawsze być przygotowanym na to, że pies może się czegoś wystraszyć na spacerze. Dotyczy to zwłaszcza psiaków lękliwych, które na nagły hałas, czy innego psa mogą zareagować ucieczką. Tutaj niezbędne będą solidne szelki dla psa . Ważne, aby chroniły psa, a nie sprawiały mu dyskomfort w trakcie spaceru. Do tego muszą być odpowiednio dopasowane, aby się nie zsuwały – w takiej sytuacji czworonóg mógłby się wymknąć. Czasem opiekunowie nawet nie zakładają, jak sprytne psiaki mają pod swoją opieką!

Chcesz, aby Twój psiak się wybiegał na spacerze, ale boisz się go spuszczać ze smyczy? Zależy Ci na tym, aby mógł swobodnie oddalać się od Ciebie na kilka metrów, aby „poniuchać” interesujące go obiekty? Tutaj rozwiązaniem są przepinane smycze . Dzięki nim możesz prowadzić czworonoga na aż 10-metrowej smyczy (to da psiakowi dużo więcej swobody), a w razie potrzeby przepniesz go na krótszą, np. 2-metrową smycz w jednej chwili, np. gdy wyjdziecie z parku na ruchliwą ulicę. Sam widzisz, że to wygodne i bezpieczne. Przepinana smycz z jednej strony daje psu dużo swobody, ale wciąż masz ten komfort, że kontrolujesz czworonoga. Sami korzystamy z tego rozwiązania!