TWÓJ PIES NIE ŚPI W NOCY? PODPOWIADAMY, JAK NA TO ZARADZIĆ

TWÓJ PIES NIE ŚPI W NOCY? PODPOWIADAMY, JAK NA TO ZARADZIĆ

 (33)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Twój pies nie śpi w nocy?

Podpowiadamy, jak na to zaradzić

Czy Twój psiak często w nocy nie daje Ci spać, chodzi po pokoju, albo grasuje w swoim legowisku? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, wygląda na to, że Twój pupil również może mieć problemy ze snem. Jak znaleźć przyczynę bezsenności i jej skutecznie zaradzić? Zapraszamy do naszego artykułu!

Dlaczego pies nie śpi w nocy? Skontroluj jego zdrowie

Jeżeli Twój pupil w ostatnim czasie często budzi Cię w nocy potrzebą wyjścia na spacer, warto zaprowadzić go do weterynarza. Przyczyną mogą być problemy z układem moczowym. Wszelkiego rodzaju zakażenia i stany zapalne mogą stanowić dla malucha spore zagrożenie zdrowia, dlatego nie należy ich lekceważyć. Co, jeżeli po badaniu okazało się, że psiak jest zdrowy?

Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w nieodpowiedniej diecie. Jeżeli wprowadziłeś do jadłospisu psiaka nowe przekąski, sprawdź, czy nie wpływają one negatywnie na układ pokarmowy malucha. Być może zbyt duża ilość smakołyków sprawia, że Twój pupil musi częściej wychodzić na spacery (przy zakupie nowych psich łakoci zawsze sprawdzaj, w jakiej ilości należy podawać je maluchowi, aby mu nie zaszkodzić!).

Zapewnij maluchowi odpowiedni poziom aktywności

Psy, podobnie jak ludzie (a zwłaszcza dzieci!), powinny zachować odpowiedni poziom aktywności. Jeżeli maluch w nocy bywa nadpobudliwy i rozemocjonowany, być może nie zapewniłeś mu wystarczającej zabawy w ciągu dnia. Szczególnie ważne są tutaj spacery. Powinieneś wychodzić z pupilem na dwór minimum trzy razy dziennie (w przypadku psów dorosłych). Przerwa nocna powinna wynosić dla malucha maksymalnie 10 godzin. Spacer wieczorny powinien być dla pupila wyciszający. Wszelkiego rodzaju zabawy najlepiej organizować w godzinach porannych lub popołudniowych.

Jeżeli Twój psiak grasuje w nocy, warto wprowadzić u niego rutynę – wychodzenie o stałych godzinach. W ten sposób maluch łatwo dostosuje się do ustalonego rytmu dobowego, dzięki czemu oboje będziecie spać w nocy spokojnie.

Wygodne legowisko dla psa gwarancją głębokiego snu

Jeżeli Twój psiak ma problemy ze snem, problemu możesz szukać w niewygodnym, źle dobranym posłaniu. Pamiętaj, że wybierając legowisko dla psa, powinieneś zwrócić uwagę na wielkość pupila oraz jego potrzeby. Jeżeli Twój psiak lubi leżeć bokiem, na płasko, świetnie sprawdzi się u niego model w kształcie dużej poduchy. Maluchy, które mają różnego rodzaju schorzenia (często dotyczy to psiaków ze schroniska), cenią sobie legowiska dla psów z dodatkowymi ściankami bocznymi, dzięki którym czują się bezpiecznie, w zamkniętej przestrzeni. Tego typu ścianki pozwalają dodatkowo na podparcie główki psiaka, co ułatwia sen w wielu wygodnych pozycjach.

Wybierając legowisko dla psa, warto zwrócić również uwagę na materiał wykonania (zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny). Tylko odpowiednia grubość i miękkość poduchy może zapewnić wygodny sen. Tkanina, którą pokryte są legowiska dla psów, powinny zawsze być miękkie w dotyku i wytrzymałe. Dzięki temu łatwo dostosują się do kształtu ciała Twojego pupila, zapewniając wygodę i komfort w nocy.

Czy Twojemu psiakowi również zdarzyło się grasować w nocy? Jakie są Twoje sposoby na wyciszenie malucha wieczorną porą? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

 (33)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha