TWÓJ PIES BOI SIĘ FAJERWERKÓW? DOWIEDZ SIĘ, JAK PRZYGOTOWAĆ PUPILA NA SYLWESTROWĄ NOC

TWÓJ PIES BOI SIĘ FAJERWERKÓW? DOWIEDZ SIĘ, JAK PRZYGOTOWAĆ PUPILA NA SYLWESTROWĄ NOC

 (9)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Twój pies boi się fajerwerków? Dowiedz się, jak przygotować pupila na sylwestrową noc

Chociaż dla ludzi Sylwester jest jedną z najbardziej wyczekiwanych nocy w roku, nasze domowe pupile są zdecydowanie odmiennego zdania. Nieoczekiwany huk petard i swąd spalenizny przyprawiają maluchy o strach i ataki paniki. Jak postępować z psem w Sylwestra i jak odpowiednio przygotować pupila na ten dzień? Jeżeli Twój pies boi się fajerwerków, to koniecznie przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Na pewno znajdziesz w nim przydatne informacje!

Pies w Sylwestra? Bądź wyrozumiały dla swojego pupila

W sylwestrową noc zwierzęta potrafią przejawiać zachowania, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień. Szczekanie, wycie, kulenie się, czy chowanie są całkowicie naturalną reakcją na nagłe hałasy, czy niepokojący zapach spalenizny. Jeżeli Twój psiak zaczyna drżeć, nadmiernie się ślinić lub załatwiać pod siebie, to absolutnie nie powinieneś reagować złością. Maluch jest wystraszony i skołowany, więc każdy opiekun powinien być wobec swojego pupila szczególnie wyrozumiały w tym trudnym dla niego czasie.

Psi behawioryści są zdania, że pies w Sylwestra przeżywa skrajnie silne emocje, trudne do opisania dla ludzi. Warto więc zadbać o swojego malucha już kilka dni wcześniej, aby sylwestrowa noc nie była dla psiaka traumatyczna. Dzięki temu będziesz mógł skupić się bez obaw na świętowaniu Nowego Roku, a czworonóg bezstresowo przetrwa tę trudną noc.

Jak postępować z psem w Sylwestra?

Jako że pies w Sylwestra może być skołowany i przestraszony, warto przygotować go na tę ciężką noc nieco wcześniej. Fajerwerki i hałasy zdarzają się nawet w środku dnia, dlatego pamiętaj, aby w Sylwestra nie spuszczać pupila ze smyczy. Przestraszony może uciec, co przysporzy zarówno Tobie, jak i jemu niepotrzebnego stresu. Jeżeli planujesz zostawić czworonoga w domu, pamiętaj o tym, aby odpowiednio wcześnie zabrać go na spacer. Im dłuższy, tym lepiej. Jest szansa na to, że zmęczony czworonóg szybciej zaśnie po dotarciu do domu.

Kolejną ważną kwestią jest „przyzwyczajenie” czworonoga do hałasu. Jeżeli pies boi się fajerwerków, możesz go nieco oswoić z podobnymi dźwiękami (przy przy pomocy telewizora lub radia). Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, to po prostu spróbuj zagłuszyć wystrzały sylwestrowych ogni właśnie dzięki włączonemu telewizorowi.

Pies boi się fajerwerków? Zadbaj o pupila już kilka dni wcześniej

Jeżeli Twój pies w Sylwestra wpada w panikę lub staje się agresywny, być może warto odwiedzić weterynarza. Ten może przepisać czworonogowi ziołowe tabletki uspokajające, które pozwolą psiakowi lżej znieść tę trudną noc. Warto jednak pamiętać, aby na wizytę umówić się nawet dwa tygodnie wcześniej. Może zdarzyć się tak, że weterynarz zaleci rozpoczęcie podawania psu tabletek nawet na tydzień przed nocą sylwestrową.

Jak postępować z psem w Sylwestra? Przede wszystkim pamiętaj o pozytywnym nastawieniu – psiaki doskonale wyczuwają emocje swoich opiekunów. Nie daj po sobie poznać, że jesteś zmartwiony lub przestraszony stanem czworonoga. Spokój i opanowanie szybciej pozwolą psiakowi wyciszyć się. Dzięki temu ta wyjątkowa noc będzie dla Was o wiele przyjemniejsza!

 (9)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha