SPANIE DLA PSA. GDZIE TWOJEMU PUPILOWI BĘDZIE NAJWYGODNIEJ?

SPANIE DLA PSA. GDZIE TWOJEMU PUPILOWI BĘDZIE NAJWYGODNIEJ?

 (11)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Spanie dla psa. Gdzie Twojemu pupilowi będzie najwygodniej?

Szykujesz swój dom na przyjęcie czworonoga? Jednym z najważniejszych akcesoriów, którego zakup powinieneś dobrze przemyśleć (najlepiej przed pojawieniem się malucha) jest leżanka dla psa. Nasi mali pupile spędzają na spaniu ponad 12 godzin dziennie, dlatego wybór odpowiedniego posłania ma ogromny wpływ na jakość snu, zdrowie i poczucie bezpieczeństwa psiaka. Chcesz dowiedzieć się, jakie spanie dla psa będzie najlepsze? Zapraszamy do artykułu!

Legowisko dla małego psa – na co zwrócić uwagę?

Małe psiaki po nagłej utracie kontaktu z matką powinny szybko znaleźć miejsce, w którym będą czuły się bezpiecznie i przytulnie. Dlatego, jeżeli zdecydowałeś się na przygarnięcie pod swój dach szczeniaka, postaw na dedykowane legowisko dla małego psa, które posiada dodatkowe ścianki i przyjemny w dotyku materiał. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększysz komfort i poczucie bezpieczeństwa psiaka.

Pamiętaj, że legowisko dla małego psa powinno być dostosowane do gabarytów pupila. Jeżeli decydujesz się na przygarnięcie szczeniaka, nie kupuj większej leżanki „na zaś”, ponieważ psiak może nie chcieć z niej korzystać. Najlepszym rozwiązaniem jest dobieranie kolejnego posłania wraz ze wzrostem pupila.

Jak dobrać spanie dla psa przygarniętego ze schroniska?

Adoptowane psiaki zasługują na szczególną uwagę, jeżeli chodzi o wybór legowiska. Dlaczego? Przez to, że posiadają nieznaną przeszłość, nowemu właścicielowi ciężko początkowo ocenić, w jakim posłaniu będzie maluchowi najlepiej. Podobnie jak w przypadku szczeniaków, warto postawić na zabudowane spanie dla psa, które zapewni poczucie bezpieczeństwa. Adoptowane maluchy często miewają różnego rodzaju ukryte schorzenia, czy bóle (wywołane wypadkami lub złym taktowaniem przez poprzednich właścicieli), dlatego leżanka dla psa powinna być w ich przypadku miękka – ułatwiająca przybranie najwygodniejszej do spania pozycji.

Psiaki ze schroniska często lubią chomikować smakołyki „na później”. Jeżeli nie chcesz znajdować ich na bieżąco pod kanapą, czy dywanem, postaw na posłanie dla psa z dodatkową, wyjmowaną poduchą (to pod nią maluch będzie mógł gromadzić psie łakocie).

Leżanka dla psa, który uwielbia spać na kanapie

Jeżeli Twój psiak lubi wylegiwać się na kanapie, warto postawić na dodatkowe spanie dla psa, które można rozłożyć właśnie na sofie. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli Twój pupil gubi dużą ilość sierści. Ta potrafi łatwo wplątać się w tapicerkę mebla, dlatego ciężko ją później usunąć. Leżanka dla psa na kanapę jest szczególnie przydatna w okresie wiosny i jesieni, ponieważ to wtedy psiaki gubią najwięcej sierści.

Dedykowane na kanapę dobrej jakości legowiska posiadają wodoodporny spód, który chroni tapicerowane meble przed przesiąkaniem zapachu i zabrudzeń. Jeżeli Twoje meble łatwo ulegają plamieniu lub ich czyszczenie jest problematyczne, warto zabezpieczyć je przed psiakiem właśnie z pomocą takiego legowiska.

A Ty, na jakie spanie dla psa się zdecydowałeś? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

 (11)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha