Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
PIES W MAŁYM MIESZKANIU. CO ZROBIĆ, ŻEBY SIĘ NIE ZANUDZIŁ?

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Pies w małym mieszkaniu. Co zrobić, żeby się nie zanudził?

Psiaki, podobnie jak ludzie, nie znoszą nudy! Zbyt mała ilość atrakcji w ciągu dnia może przyczynić się do zaburzenia wewnętrznej harmonii czworonoga i osłabienia jego samopoczucia, powodując rozdrażnienie lub przygnębienie. Jak sobie z tym radzić? Co zrobić, jeżeli pies nudzi się w domu? Zapraszamy do artykułu!

Pies nudzi się w domu? Zadbaj o jego samopoczucie!

Psiaki posiadają bardzo silną potrzebę zabawy i kontaktu ze swoim opiekunem. Jeżeli ich potrzeby nie są w pełni zaspokojone, u czworonogów mogą pojawić się nietypowe zachowania, jak obniżenie nastroju i aktywności w ciągu dnia, przygnębienie lub rozdrażnienie. Niektóre czworonogi reagują na nudę wręcz przeciwnie: zaczepiają swojego opiekuna, domagając się zabawy lub biegają po domu, szukając ciekawego zajęcia.

O czym warto pamiętać? Młode psiaki, które nie zostały jeszcze w pełni nauczone właściwego zachowania, mogą psocić z nudów (zwłaszcza podczas nieobecności opiekuna!). Skutkiem mogą być pogryzione poduszki i kapcie (gorzej, jeżeli maluch nauczy się otwierać łapą kuchenną szafkę!)… Dlatego zadbanie o odpowiedni poziom aktywności psiaka w ciągu dnia jest szczególnie ważne, jeżeli do dyspozycji masz niewielką przestrzeń. Twój pies nudzi się w domu? Dobrym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju zabawy edukacyjne lub węchowe.

Zabawa z matą węchową daje wiele korzyści

Mata węchowa to jedna z najlepszych propozycji na uatrakcyjnienie dnia swojego psiaka. Zabawa z matą węchową niesie bowiem wiele korzyści dla czworonoga. Nie tylko niweluje ryzyko wystąpienia nudy (np. podczas Twojego wyjścia z domu), ale również pozwala utrzymać zmysł węchu Twojego pupila w dobrej kondycji. Dlaczego to takie ważne? Każdy pies posiada silne potrzeby łowieckie, takie jak węszenie i poszukiwanie. Niezaspokojone mogą powodować stany przygnębienia i dysforii.

Z tego właśnie względu warto zadbać o węch pupila nie tylko podczas spacerów. Również zabawy w domu mogą pomóc utrzymać psi nos w dobrej kondycji. Zabawa z matą węchową polega na umieszczeniu w fałdach maty ulubionych smakołyków pupila – ten musi je wywęszyć, aby móc się do nich dobrać. To prosta zabawa, która może stać się ulubionym zajęciem Twojego czworonoga!

Zabawki dla psów DIY do małego mieszkania

Mata węchowa jest zdecydowanie jedną z najciekawszych i najatrakcyjniejszych zabawek. Warto jednak poszerzyć asortyment psich gadżetów również o inne propozycje. Przykładem mogą być zabawki dla psów DIY, które poruszają psią wyobraźnię. Nie zawsze jednak cechują się trwałością. Najlepsze zabawki dla psów DIY to propozycje jednorazowe, np. pudełko demolka!

Został Ci niewielki kartonik po otrzymanej przesyłce? Zapakuj do niego ulubiony przysmak swojego czworonoga i obserwuj tę zabawną walkę z pudełkiem! Zamiast kartonika możesz użyć rolki po papierze kuchennym lub starego, rozprutego pluszaczka. To doskonały sposób na radzenie sobie z nudą pupila. Tego typu zabawki dla psów DIY nie zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego doskonale sprawdzają się w nawet niewielkich mieszkaniach.

A jaki Ty masz sposób na walkę z psią nudą? Koniecznie daj nam znać!