MATA WĘCHOWA – PROSTA INSTRUKCJA OBSŁUGI

MATA WĘCHOWA – PROSTA INSTRUKCJA OBSŁUGI

 (4)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

MATY WĘCHOWE – PROSTA INSTRUKCJA OBSŁUGI

Większość z posiadaczy czworonogów na pewno słyszała już o licznych korzyściach związanych z posiadaniem maty węchowej. Internet „aż kipi” od przykładowych zabaw z użyciem tego niezwykłego „wynalazku”. Chociaż w sieci znajdziemy wiele artykułów o jego zaletach, właścicielom psów nadal brakuje podstawowych informacji np. jak go używać. Na szczęście, instrukcja obsługi maty węchowej jest znacznie prostsza niż się wydaje.

Wszystko zaczyna się od…

…zakupu maty. Tym, którzy obawiają się, że nie poradzą sobie z codziennym użytkowaniem zabawki, przedstawiam skróconą wersję instrukcji obsługi. Czego potrzebujmy?

  • Mata węchowa (x1)
  • Ulubione przysmaki naszego pupila (czym więcej, tym lepiej)
  • Odrobina cierpliwości

Zanim oddamy matę w łapy czworonoga musimy ją przygotować. Po rozłożeniu produktu na płaskiej powierzchni (np. na podłodze) „dekorujemy” go psimi przysmakami. To, jak skryjemy przekąski, zależy od nas samych. Jeżeli nasz pupil nie miał jeszcze styczności z tego typu zabawką, wystarczy posypać ją przygotowanymi wcześniej specjałami, stroniąc od ukrywania ich w paskach materiału. W końcu… od czegoś trzeba zacząć. Uwaga! Do zabawy z matą węchową najlepiej sprawdzą się małe smakołyki o bardzo intensywnym zapachu.

Co dalej?

Matę z rozrzuconymi nań smakołykami stawiamy na podłodze, w miejscu, do którego pies ma pełny dostęp. Nowa zabawka, a do tego tak aromatyczna, na pewno wzbudzi w nim ciekawość. Gdy nasz czworonóg zje wszystkie przekąski proceder należy powtórzyć, z tym, że z każdym kolejnym razem powinniśmy nieco bardziej je ukryć.

Czy mój pies jest ignorantem?

Kupiłeś najwyższej jakości matę węchową (plus zestaw smakołyków), a Twój czworonóg nawet nie zaszczycił jej spojrzeniem? Spokojnie, i przez te problemy da się przejść bez większych strat.

  • Ignorowanie przez psa maty węchowej może być spowodowane zbyt niskim bądź zbyt wysokim poziomem trudności. Warto to rozważyć w czasie ponownego przygotowywania zabawki.
  • Zbyt dużo przysmaków na macie może sprawić, że nasz pupil szybko się nasyci i zrezygnuje z dalszej zabawy na rzecz odpoczynku.
  • Wiele zależy również od rodzaju przysmaków. Na macie winny się znaleźć produkty, które będą dla psa rzeczywistą nagrodą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco poeksperymentować w tym zakresie. Uwaga! Każdy smakołyk może z czasem spowszechnieć…
  • Zabawa z matą węchową po obfitym posiłku nie jest najlepszym pomysłem. Aby pies był aktywny musi być nieco głodny.

A na koniec…

Pamiętaj, że po każdej zabawie matę trzeba dokładnie wytrzepać, aby pozbyć się resztek jedzenia. Produkt ten należy prać ręcznie, ale nie musimy robić tego po każdej sesji. Nasze maty zaprojektowaliśmy tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca ...i możesz zwinąć je w rulon lub odwiesić w dowolną lokalizację...

Zatem przemiłego użytkowania! 

 (4)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha