LETNIE MENU - CZYLI 5 ZASAD JAK  KARMIĆ PSA W UPAŁY?

LETNIE MENU - CZYLI 5 ZASAD JAK KARMIĆ PSA W UPAŁY?

 (4)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

LETNIE MENU

- CZYLI 5 GŁÓWNYCH ZASAD JAK KARMIĆ PSA W UPAŁY?

Większość z nas na pewno zauważyła, iż psy nierzadko zachowują się podobnie do ludzi. W czasie upałów wiele czworonogów stroni od jedzenia – tak samo jak my. Oczywiście, prędzej czy później nadejdzie taka chwila, że nasz pupil poprosi nas o „coś na ząb”. Jeśli chodzi o żywienie naszego przyjaciela, istnieje kilka prostych zasad, których przestrzeganie ułatwi zarówno jemu jak i nam funkcjonowanie przy skrajnie wysokich temperaturach.

1/Woda, woda i jeszcze raz woda.

Przy takiej temperaturze jak teraz nietrudno o przegrzanie. W domu, na spacerze, na podwórku czy przy budzie – niezależnie od tego, gdzie przebywa nasz pupil, musi on mieć stały dostęp do świeżej wody.

2/ Zimnej karmie mówimy NIE!

Temperatura karmy jest równie ważna co temperatura wody. Zbyt zimne jedzenie czy picie mogą doprowadzić do przeziębienia. Nie należy więc poddawać zwierzakowi karmy prosto z lodówki.

3/ Mokre jedzenie = więcej wody.

W trakcie upałów każdy zwierzak potrzebuje więcej wody. Aby nie dopuścić do odwodnienia pupila warto z rana podawać mu karmę mokrą, ewentualnie mieszaną, zaś suchą dopiero wieczorem.

4/ Zastąp duże porcję kilkoma małymi – lekkostrawnymi.

Wysokie temperatury sprawiają, że psy – podobnie jak ludzie – robią się ospałe. Latem zwierzęta nie potrzebują tak dużo kalorii co zimą, dlatego też warto zmniejszyć porcję, zwiększyć częstotliwość ich podawania, a do tego zamienić klasyczną karmę na coś bardziej lekkostrawnego.

5/ Nie trzymaj karmy poza lodówką.

Trzymanie mokrej, otwartej karmy dla psa poza lodówką, grozi jej zepsuciem.

Finalnie pamiętajmy także o tym, że jedzenie z grilla jest dla ludzi – nie dla zwierząt. Jeżeli zależy nam na zdrowiu naszego pupila, resztki grillowanych przysmaków zjedzmy sami bądź wyrzućmy do śmieci.

A więcej o tym jak dbać o psa latem przeczytasz TUTAJ.

 (4)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha