LEGOWISKO DLA KOTA. GDZIE KOCIAKOWI BĘDZIE NAJWYGODNIEJ?

LEGOWISKO DLA KOTA. GDZIE KOCIAKOWI BĘDZIE NAJWYGODNIEJ?

 (8)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Legowisko dla kota. Gdzie kociakowi będzie najwygodniej?

Kociaki słyną z zasypiania w dziwnych i mało wygodnych pozycjach, prawda? Jednak tak naprawdę potrzebują miejsca, do którego zawsze będą mogły wrócić i czuć się bezpiecznie. Takim miejscem powinno być oczywiście dobrze dobrane legowisko dla kota. Sprawdź, jaki model odnajdzie się najlepiej u Twojego malucha. Zapraszamy do lektury!

Legowisko dla kota – tu ważny jest charakter pupila

Często słyszy się, że „ludzie są różni”. Jednak to uniwersalna prawda, która dotyczy również kotów! Co osobnik, to inny charakter i upodobania. Wybierając posłanie dla kota, warto zwrócić uwagę na przeszłość Twojego pupila. Jeżeli kot jest z Tobą od urodzenia, to pod Twoim dachem czuje się stosunkowo swobodnie i pewnie. Dzięki temu doskonale odnajdzie się w przy rozległym legowisku, typu poducha, czy materac.

Kociaki o nie do końca znanej przeszłości są często płochliwe i nie darzą swojego opiekuna pełnym zaufaniem. Dlatego, jeżeli Twój kociak pochodzi ze schroniska lub przygarnąłeś go z ulicy, warto wybrać mu takie legowisko dla kota, w którym poczuje się pewnie i bezpiecznie. To także miejsce, do którego będzie mógł zawsze wrócić po dniu pełnym aktywności i zabaw.

Jak wybrać legowisko dla kota? Poznaj zwyczaje czworonoga

Koty z natury są dosyć wybredne. Warto wziąć ten fakt pod uwagę przy wyborze pierwszego legowiska. Ten zakup powinien być dobrze przemyślany. Jeżeli nie trafisz w koci gust, Twój pupil może wcale nie chcieć korzystać z prezentu, jaki dla niego przygotowałeś. Przeanalizuj więc potrzeby swojego pupila. Zaobserwuj, jakie ma zwyczaje i upodobania. To one zadecydują, jakie legowisko dla kota okaże się najlepszą propozycją. Pod uwagę warto wziąć:

  • Miejsca, w których kot wyleguje się najchętniej (podłoga, parapet, kanapa, a może półka na książki?).
  • Fakt, czy kot lubi przebywać w ciasnych, zamkniętych przestrzeniach, czy może woli wylegiwanie się na poduszce.
  • To, czy masz w domu inne zwierzę, które powoduje, że Twój kot jest stale czujny.

Nie wiesz, jak wybrać legowisko dla kota? Weź pod uwagę te kilka czynników i bacznie obserwuj zachowanie swojego malucha. Dzięki temu uda Ci się wybrać posłanie dla kota, które okaże się strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, że samo legowisko nie zrobi całej roboty. Kluczem do sukcesu jest jego odpowiednie umiejscowienie – najlepiej dokładnie tam, gdzie kociak przebywa najchętniej.

Jakie posłanie dla kota? Opcji do wyboru jest naprawdę wiele

Legowiska dla kotów potrafią zaskakiwać pomysłowym kształtem. Nie ma co się dziwić – doskonale oddają zakręconą kocią osobowość swoich właścicieli. Jednymi z najpopularniejszych modeli są: klasyczny kojec (dodatkowe, boczne ścianki mogą zapewnić poczucie bezpieczeństwa), poducha, materac, czy budka. Takie posłanie dla kota sprawdzi się w przypadku osobników pewnych siebie, które doskonale czują się w domu i mają pełne zaufanie do swoich opiekunów.

Jak wybrać legowisko dla kota? Nikt nie powiedział, że Twój pupil musi mieć tylko jedno posłanie! Możesz własnoręcznie zrobić dla niego wygodny hamak lub kocyk na parapet, czy grzejnik. Dzięki temu niezależnie, które legowisko dla kota wybierze czworonóg, zapewnisz mu wygodę i komfort. Koniecznie daj nam znać, gdzie Twój pupil czuje się najlepiej!

 (8)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha