KLATKA KENNELOWA - AZYL CZY WIĘZIENIE? -  7 NIEZNANYCH FAKTÓW

KLATKA KENNELOWA - AZYL CZY WIĘZIENIE? - 7 NIEZNANYCH FAKTÓW

 (4)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

KLATKA KENNELOWA - 7 NIEZNANYCH FAKTÓW

bezpieczny azyl, a może więzienie?

Klatka kennelowa niewątpliwie jest przedmiotem wielu kontrowersji i ciągle budzi wiele negatywnych emocji. My postanowiliśmy trochę odczarować te niepewności i negatywne skojarzenia. Posiada bowiem tyle samo zalet co wad – a wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach nasz przyjaciel będzie w niej przetrzymywany.

1/ Własna przestrzeń

Decydując się na jej zakup musimy mieć na uwadze przede wszystkim dobro psa. Klatka ta dedykowana jest zwierzętom lękliwym, nadpobudliwym bądź po przejściach. Odpowiednio dobrana zapewnia im schronienie. Pies, tak jak każde żywe stworzenie, pragnie posiadać własną przestrzeń. Ta daje mu poczucie bezpieczeństwa, a także możliwość wyciszenia. Umiejętnie wykorzystana klatka kennelowa staje się wówczas złotym środkiem.

2/ Właściwości terapeutyczne

Psy bojaźliwe, nieśmiałe czy płochliwe wykorzystują klatkę kennelową w sytuacjach szczególnie stresujących – przy głośnych dźwiękach albo wizycie nieproszonych gości. Kennel to również rozwiązanie dedykowane pupilom nadpobudliwym – zwierzętom, które potrzebują w życiu określonego rytmu.

3/ Sposób na lęk separacyjny

Klatka doskonale sprawdzi się także jako element terapii związany z lękiem separacyjnym. Może być świetnym panaceum na lęki związane z rozłąką i samotną egzystencją psiaka podczas nieobecności właściciela. W bezpiecznej przestrzeni łatwiej mu bowiem przetrwać zły czas, który najzwyczajniej w świecie przesypia. Przebywanie w klatce pozwala także uchronić mienie właściciela przed niszczycielską mocą psiaka, który w dewastacji mieszkania znajduje sposób na odreagowanie samotności. I absolutnie nie mamy tu na myśli niehumanitarnego zamykania go tam na siłę i za karę – ale przemyślaną terapię, która ma pomóc naszemu przyjacielowi.

4/ Kontrola

Klatkę kennelową możemy wykorzystywać w różnych sytuacjach. Daje nam ponadto kontrolę nad miejscem przebywania naszego psiaka, a także ułatwia odseparowanie go od kłopotliwych bodźców zewnętrznych. Może być zbawiennym rozwiązaniem podczas nocy sylwestrowej czy wizyty zbyt głośnych gości. Pies może wówczas przebywać w swojej własnej przestrzeni, która daje mu poczucie bezpieczeństwa. Dla zwiększenia komfortu i azylu warto także nakryć klatkę kocem lub narzutą – i tu przychodzimy Wam ze świetnym rozwiązaniem;) W naszej ofercie znajdziecie bowiem cudne legowisko z narzutą. To pozwoli także fajnie zaaranżować klatkę i w komponować w przestrzeń mało „designerski” przedmiot w wyposażeniu naszego mieszkania.

5/ Dyscyplinowanie

Dodatkowo produkt ten polecany jest także rodzicom z dziećmi oraz osobom, które pragną zdyscyplinować zwierzę – w szczególności młode i „wszystko niszczące”. Warto zaznaczyć jednak, że rozwiązanie to sprawdzi się tylko wtedy, gdy nasz pupil do niego od samego początku przyzwyczajany. „Wrzucanie” dorosłego psa do klatki bądź traktowanie jej jako rodzaj kary stanowi przejaw znęcania się nad żywym stworzeniem!

6/ Nauka czystości

Klatka może nam pomóc także przy nauce czystości szczeniaka. Z natury bowiem psy nie załatwiają się do miejsca w którym śpią. Wystarczy wówczas po wypuszczeniu go z klatki od razu wyjść z nim na spacer. Dzięki temu wypracujemy właściwe nawyki i przyzwyczajenia malucha.

7/ Doskonały transporter

Klatka kennelowa świetnie sprawdzi się zarówno w publicznych środkach transportu, ale to także doskonałe rozwiązanie w przepadku podróży własnym autem. Oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednią przestrzenią, aby ją zmieścić. Z pewnością łatwiejsze to będzie w przypadku mniejszych ras – wówczas warto pamiętać o przypięciu klatki pasami. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa naszego przyjaciela, ale może mieć zbawienne skutki także w przypadku zdarzeń komunikacyjnych.

Mamy nadzieje, że udało się trochę odczarować mity i negatywne emocje na temat klatki kennelowej. A wasi przyjaciele z pewnością będą wam wdzięczni za przytulny azyl i własną strefę zen! ;)

A wkrótce więcej w temacie jej wyboru i użytkowania!

legowisko do klatki

 (4)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha