Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
JAKA SMYCZ DLA PSA JEST NAJLEPSZA? OMAWIAMY POPULARNE RODZAJE

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

Jaka smycz dla psa jest najlepsza? Omawiamy popularne rodzaje

Każdy opiekun czworonoga powinien mieć w swoim spacerowym ekwipunku smycz dla psa. To absolutny niezbędnik podczas wspólnych wyjść do parku, na spacer, czy podczas podróży. Jak dobrać odpowiedni model do potrzeb swojego pupila? Na co należy uważać przy wyborze? Wszystkiego dowiesz się z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Smycz dla psa. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze smyczy, jest jej wykonanie. W końcu, niezależnie od jej rodzaju, ma ona zawsze ten sam cel: zapewnienie psiakowi bezpieczeństwa, a opiekunowi pełnej kontroli nad podopiecznym. Właśnie dlatego materiał wykonania i użyte materiały są kluczową kwestią przy wyborze smyczy. Modele słabej jakości niestety mogą zawieść w momencie, w którym są najbardziej potrzebne (np. gdy pies przestraszy się hałasu w mieście i zacznie panikować – łatwo tutaj o przykry wypadek, jeśli smycz by się zerwała).

Jaka smycz dla psa będzie najlepsza? Przede wszystkim powinny interesować Cię modele, przy których masz pewność co do użytego przy nich materiału (zarówno jeśli chodzi o samą taśmę, jak i karabińczyki). Warto w tym celu przeczytać etykietę lub metkę dołączoną do interesującego Cię modelu. Na jaki materiał warto postawić? Np. na taśmę poliestrową o wygodnej dla Ciebie szerokości oraz metalowe okucia o podwyższonej odporności na ścieranie.

Jaka smycz dla psa jest najlepsza?

Na rynku znajdziesz dzisiaj wiele modeli i rodzajów smyczy, które różnią się długością i szerokością taśmy, materiałem wykonania, sposobem rozwijania, czy trzymania przez opiekuna. Według podstawowego podziału możemy wyróżnić smycz dla psa automatyczną oraz tradycyjną. Smycze automatyczne rozwijają się same, gdy czworonóg się od nas oddala. Nie są jednak zbyt wytrzymałe przy większych rasach, ponieważ sama konstrukcja tego typu smyczy jest bardzo delikatna. Należy również pamiętać, że nie jest to model dla najmniejszych czworonogów – szczeniaki i psy do 5 kg mogą odczuwać dyskomfort związany z ciągle napiętym karabińczykiem.

Smycz tradycyjna może mieć różną długość. Najbardziej popularne są modele miejskie, które mierzą od 1,5 m do 2 m długości. To dobre rozwiązanie na spacery do miasta, gdy psiak chodzi przy nodze. Poza miastem najlepiej postawić na dłuższe taśmy, powyżej 5 m, aby zapewnić psiakowi swobodę chodzenia. Ciekawym rozwiązaniem są również taśmy przepinane, których długość można regulować, w zależności od sytuacji.

Żółta smycz dla psa – czy kolor ma znaczenie?

Kolor jest bardzo ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej smyczy dla psa. Decyduje on bowiem o widoczności samej taśmy, jak i naszego czworonoga. Niektóre smycze dla psa posiadają dodatkowe odblaski, zwiększające widoczność po zmroku. Na szczególną uwagę w kwestii kolorów zasługuje żółta smycz dla psa.

Żółte elementy przy obroży, smyczy lub innych psich akcesoriach (np. muchach, chustach) dedykowane są dla czworonogów, które nie lubią kontaktu z obcymi. To jasny sygnał mówiący o tym, że psiak nie lubi być zaczepiany i może zareagować strachem lub nerwami. Jeśli Twój czworonóg jest indywidualistą, żółta smycz dla psa może być dla niego idealnym rozwiązaniem!