JAK ODUCZYĆ PSA SPANIA NA KANAPIE ?

JAK ODUCZYĆ PSA SPANIA NA KANAPIE ?

 (1)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

JAK ODUCZYĆ PSA SPANIA NA KANAPIE ?

Pierwszym krokiem jest odpowiedź na 5 WAŻNYCH PYTAŃ - które  już na wstępnie pozwolą wyeliminować problematyczne kwestie i z pewnością zwiększą szanse na odzyskanie miejsca na łóżku, sofie czy ulubionym fotelu.

Zatem zaczynamy IDEALNE LEGOWISKO DLA PSA - KROK 1- WAŻNE PYTANIA:

1/ czy Twój pies ma swoje legowisko?

Brak własnego posłania to główna przyczyna dla której nasz pupil wybiera nasze meble tapicerowane. Pies zatem musi mieć swoje i tylko swoje miejsce. W przeciwnym wypadku i tak je sobie wygospodaruje wg własnego uznania. Niestety często zdarza się, że jest to nasz ulubiony fotel czy kanapa.

2/ czy legowisko jest umiejscowione we właściwym miejscu?

Nawet najwygodniejsze posłanie, które leży w niewłaściwym miejscu nie zachęci naszego pupila do spędzania w nim czasu. W pierwszej kolejności musi być to miejsce, w którym zwykle spędzamy czas. Przywiązanie psa objawia się naturalną chęcią bliskości i pilnowania swojego "stada".

Ważną kwestią jest także oświetlenie i nasłonecznienie zgodne z upodobaniami naszego pupila. To często indywidualna sprawa, ale wystarczy go chwile poobserwować, aby wiedzieć jakie miejsca wybiera.

Unikajmy również miejsca narażanego na przeciągi, one także nie służą naszemu psiakowi.

3/ czy posłanie jest dla niego wygodne?

Wygodę legowiska zapewnią materiały odpowiedniej jakości oraz jego wypełnienie właściwej miękkości. Pies musi się czuć w nim komfortowo. Pamiętajmy, że wygodę zapewnia również kształt i forma legowiska. Na rynku do wyboru jest wiele modeli. Często także naturalne cechy i instynkty determinują najwygodniejszy wybór dla danej rasy.

4/ czy w posłaniu nie zalegają resztki jedzenia, które powodują dyskomfort psa?

Często po zabawie ze smakołykami pozostają okruchy, które mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale również niechciane zapachy. Wybierajmy zatem legowisko, z którego łatwo się ich pozbyć, a także materiały w których strukturę one nie wynikają.

5/ czy rozmiar legowiska jest właściwy?

Poniżej najważniejsze kwestie związane z właściwym doborem wielkości posłania:

  •  rozmiar legowiska musi być dopasowany do wielkości zwierzaka i zapewniać wygodne umoszczenie, a także łatwą zmianę pozycji
  •  pamiętaj, że nie może być zbyt duże i kupowane na wyrost, ma to bowiem duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa naszego pupila i tu dwie ważne zasady:

- szczeniaki małej rasy mogą mieć właściwie dobrane legowisko od początku na dłużej,

- szczeniaki dużych ras na początek potrzebują mniejszego legowiska, aby czuć się w nim komfortowo i przytulnie

  • legowisko nie może krępować ruchów psa i uniemożliwiać wygodne leżakowanie w ulubionej pozycji

Jeśli już jesteś pewien spełnienia powyższych punktów, to znak, że jesteś już coraz bliżej tematu idealnego legowiska dla Twojego pupila i drogi aby skutecznie oduczyć go spania w Twoim ulubionym fotelu ;) - zatem teraz kolej na KROK 2.

 (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha