DLACZEGO MÓJ PIES WSZYSTKO GRYZIE?

DLACZEGO MÓJ PIES WSZYSTKO GRYZIE?

 (3)    0

  RADY I PORADY NA PIESKIE SPRAWY

DLACZEGO MÓJ PIES WSZYSTKO GRYZIE?

Gryzący czworonóg może spędzać sen z powiek. Mimo że kochamy naszego przytulasa, zmarnowane buty, ubrania czy dziecięce zabawki nie tylko nie cieszą, ale wręcz denerwują. Niszczący wszystko co popadnie pies budzi w nas uczucie bezsilności. Groźby, prośby, błagania – nie ukrywajmy, te na nic się nie zdadzą. Co zrobić, gdy nasz najlepszy przyjaciel unicestwia wszystko, co znajduje się na jego drodze? Jak wyzbyć się tych drażniących nawyków? I najważniejsze… dlaczego nasz pies gryzie wszystko co popadnie?

Po pierwsze: tylko cierpliwość może nas uratować

Twój pies ogryza różne przedmioty zawsze, kiedy nie ma Cię w domu? A może nawet nie próbuje ukrywać swojej nikczemnej zabawy i robi to nawet przy Tobie? Weź głęboki oddech. Poczekaj aż stres i rozdrażnienie odejdą w zapomniane i… zacznij działać. Nawet najbardziej irytujące nawyki czworonoga można zwalczyć – i to bez używania przemocy. Kluczem do sukcesu jest oczywiście cierpliwość. Skoro zdecydowałeś się na pupila, to tej na pewno Ci nie brakuje.

Po drugie: poznaj przyczynę problemu

Aby zwalczyć problem, musisz poznać jego przyczynę. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że psy gryzą co popadnie z różnych powodów:

Pies bezwstydnik:

ogryza przedmioty nawet, gdy jesteś w domu – do sytuacji tej dochodzi najczęściej u szczeniaków. Młody, 5-6-miesięczny pies, gryząc przedmioty uczy się otaczającego go świata. Największą ochotę na Twoje buty czy torebkę będzie miał w momencie wymiany mleczaków na zęby stałe.


Pies przesadnie wstydliwy:

„wgryza” się w kapcie dopiero po Twoim wyjściu z domu – przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Najprostsza z nich to taka, że czworonóg najzwyczajniej w świecie się nudzi. Młody, aktywy, żądny przygód pupil długo nie usiedzi na jednym miejscu. Pozostawiony sam sobie, szybko znajduje sobie rozrywkę pt. „Poczuj moje zębiska”, „Jak wgryźć się w przedmiot i nie ucierpieć”, czy też „Odstresowujące gryzienie – pieska joga”.


Pies znerwicowany:

gryzie, bo się stresuje – najczęściej dorosły pies, który nagle – pozornie bez żadnej przyczyny – zaczyna gryźć co popadnie. Pamiętaj: nic nie dzieje się „samo z siebie”. Jeżeli pies zaczyna gryźć, a nigdy tego nie robił, to znak, że w jego otoczeniu zaszły zmiany, z którymi nie potrafi sobie poradzić.

 (3)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha